Saturday, April 7, 2012

Palju õnne ........ Anu!

Ülehomme on juubel ühel mu Eesti "lemmiknaisel" Anu Saagimil ja arvasin, et on just õige hetk teha temast väike sissekanne. Kui ma päris ausalt tunnistan, siis tema riietumisstiil mu isiklik maitse-eelistus ei ole (mh - liiga julge? liiga "palju"?, aga ta ongi julge ja teda ongi "palju"), kuid see ei loe üldse, sest ta on lihtsalt võrratu ja minu meelest vajab Eesti just selliseid julgeid ning ägedaid naisi, kes väheke raputavad meie kalli kodumaa veidi tuimi inimesi.

Anu on naine, kes julgeb ehedalt olla tema ise ja teades, kui raske seda tegelikult on teha, siis eesti keeli öeldes: müts maha. Lisaks on ta kuidagi aastatega järest "inimlikum" oma esinemistega. Anu võib meile meeldida või mitte (kui ei meeldi, tasub mõelda, et miks? millisele valusale emotsioonile ta vajutab?) - vaevalt, et ta kedagi ükskõikseks jätab- , aga tema puhul ongi muljetavaldav just see julgus elada elu vastavalt enda nägemusele kartmata "mis elevant arvab". Loomulikult on ta teinud oma elus hulga tobedusi, kuid julgus eksida teeb inimese tugevaks ja juhib ka õnnestumistele. Vähemalt ei piilu ta kardina vahelt elu, vaid elab täiel rinnal ning surmahetkel pole vaja kahetseda tegemata lollusi.

Kuigi Anu alles hiljuti viskas meedias killu, et tema juba väärikalt vananeda ei kavatse, siis mõnes mõttes ta just seda teeb.  Väärikas vananemine ei tähenda põlvini ontlikku kostüümi ja kudumisvardaid, vaid enda vanuse aktsepteerimist ja küpsemist ehk sisemise tarkuse tekkimist. Täna olid netis ka tema eluga toimetuleku nipid ja ma kiidan kõik heaks. Kui me ainult suudaksime neid iga päev järgida. Eriti meeldib mulle nr 8 - innustu. Juba ammu on erinevad uuringud tõestanud, et inimene, kes järjepidevalt õpib ja uurib uusi asju, on kuni surmani terve mõistuse ja noorusliku olekuga.

Igatahes on vaieldamatult tegu stiilse naisega, kes teab oma väärtust ja kelle elu moto tundub olevat "las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi".

Mõned pildid veel sellest heas mõttes "hullust" naisest:

Veel kord: Palju õnne Anu ja too ikka elevust meie ellu!

Julgege ka teie, kallid lugejad, olla võimalikult ehedad (vahest mitte nii "metsikul" moel :)), sest kõigi meie ehedus on erinev ja rikastab maailma!

No comments:

Post a Comment