Friday, May 7, 2010

Shopingunipid, vol. 2

Selles sissekandes keskendun käitumismustritele ja vigadele, millest soovitan hoiduda.

Esiteks - osta esemeid ainult oma praegusele kehale. Pole mingit mõtet Elizabeth Taylori moodi omale koguda kleite mõttega võtta kaalust alla 5 kilo ja loota, et uus imekaunis (kuigi liiga kitsas) kleit paneb kedagi dieedile. Jah, Elizabeth võib ju seda endale lubada, kuid minu meelest ei ole tema püüdlused olnud eriti viljakad. Võin öelda, et ükski väline motivatsioon ei pane kedagi kaalu kaotama (kui, siis väga lühiajaliselt) ning üldse on palju tervislikum ning maailma õnnelikukstegevam olla rahul oma kehaga. Nii et  - osta riietusese, mis istub hästi ja on täpselt paras. See ei loe, et on 5000-lt 1000-le allahinnatud. Jäta liiga suur või väike ese kauplusse ootama oma õiget omanikku. Või mis veel hullem - osta midagi mõttega "ah, kui mulle ei sobi, küll siis sobib sõbrannale (emale, õele jne)". Kellegi teise riietamine pole hea mõte: tavaliselt "ohver" proovib teha halva mängu juures head nägu.

Teiseks - ära osta märke märgi pärast. Disaineri nimi ei anna vähimatki kvaliteedigarantiid ega taga, et ese on sobiv. Olen näinud inimesi, kelle kõik esemed seljas on tippbrändid, kuid tulemus mõjub "üliodavalt". Osta nimi ainult siis, kui veendud, et see on just see ainuõige unelmatekleit (või mis iganes ese) ning armastus on vastastikune.

Kolmandaks - asjad, millega on vaja ette võtta muudatusi, jäägu ostmata. "Seda kleiti on vaja teha veidi kitsamaks, jaki õlajoont kitsendada, pükse laiemaks teha, seelikut lühendada, kuid siis on kõik perfektne" - mõtteviis täidab ainult meie riidekappe seisma jäävate esemetega.  Võid ju need muudatused teha, kuid tulemus pole sageli selline nagu ette kujutasid.

Neljandaks - loobu esemetest, mis on küll sobiva lõikega ja suurepärasest materjalist, kuid täiesti sobimatut värvi. Kui sulle oranž ei sobi, siis ei pane ükskõik kui pehme kašmiir sind selles kampsunis hästi tundma ning ei maksa endale valetada, et lisandid teevad asja paremaks.

Viiendaks - ära osta peaaegu asju, isegi kui on vajadus. Olen ostnud endale kingi, arvates, et hakkan neid kandes armastama, mis sellest, et nad on poes proovides veidi kõvad, kuid neid on nö "vaja". Tavaliselt on selline käitumine mulle andnud ainult hulga ville ja  ebamugavust. Need esemed vaatavad meid kapist süüdistava näoga.

Ebasobivad ostud täidavad meie riidekappe ainult süümekatega asjatult kulutatud aja ja raha pärast.

Osta rahulikult ja läbimõeldult ning varsti on su kapis ainult head sõbrad, kellega kohtumine valmistab rõõmu!

Pilt http://oblacilnica.blogspot.com/

No comments:

Post a Comment